Wyniki zawodów WKKW 29-30.08.2015

W dniach 29-30.08.2015 w Mosznej odbyły się pierwsze historii tego ośrodka oficjalne krajowe zawody w dyscyplinie WKKW ( wszechstronny konkurs konia wierzchowego ).

Zawody rozegrano w trzech klasach LL, L i P w których uczestniczyło 25 koni i zawodników z całego kraju. W sobotę rozegrano pierwszą część zawodów tj. konkursy w ujeżdżeniu i skokach zaś na niedzielę zaplanowano rozegranie najciekawszej części zawodów tj.– próby terenowej ( kros ).

Przygotowana przez organizatorów bardzo ciekawa i urozmaicona trasa krosu okazała się również dość wymagająca. Gospodarz toru Pan Marcin Michałek zadbał o wszelkie szczegóły i odpowiednie przygotowanie przeszkód do każdej z rozgrywanych klas. Największe obawy i emocje budziła kombinacja z zeskokiem z pokonaniem której, jak się potem okazało, konie nie miały żadnych problemów. Pewne trudności sprawiło natomiast pokonanie białego oksera na żywopłocie – malowniczo usytułowanej klasycznej przeszkody jakby żywcem przeniesionej z angielskich biegów myśliwskich.

W najniższej klasie nieoczekiwanie kłopoty pojawiły się w pokonaniu przeszkody „linijka” niewielkich rozmiarów kłody przystrojonej w koła od wozu, gdzie zakończyły swój przebieg dwie zawodniczki rundy towarzyskiej. Co najważniejsze żaden z koni ani zawodników nie uległ kontuzji i wszyscy z uśmiechem uczestniczyli w dekoracji oraz ceremonii rozdania nagród.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, sprawnej obsłudze technicznej, doświadczonej Komisji Sędziowskiej oraz Delegatowi Technicznemu ( Roman Krzyżanowski ) zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze oraz okazały się wspaniałym widowiskiem, budzącym duże zainteresowanie przybyłej publiczności.

W imieniu Zarządu Stadniny pragnę podziękować również wolontariuszom – sędziom przeszkodowym oraz głównemu budowniczemu przeszkód i dyr. technicznemu zawodów : Panu Henrykowi Polednia, których praca i zaangażowanie pozwoliły na zorganizowania i sprawny przebieg tych zawodów.

W przyszłym sezonie rozegranie zawodów WKKW zaplanowaliśmy na okres kwiecień/maj oraz wrzesień 2016 – na które już zapraszamy wszystkich miłośników tej dyscypliny – zawodników i kibiców.

Do zobaczenia na trasie kross.

Aby pobrać plik z wynikami kliknij

Posted in Uncategorized.