CASSILIO rasy holszt

CASSILIO rasa holszt

( Cassini I – M-Heraldik / Heraldik xx )

Ojcem Cassilio jest wybitny holsztyński ogier Cassini I.

Ten z kolei jest synem legendarnego ogiera Capitol, wywodzącego się z linii Cottage Son xx-ojca takich sław jak Carthago, Calato, Carolus I i II, Cento, Cardento czy C-Indoctro.

Cassini I to koń o wybitnej karierze sportowej który starty na arenie międzynarodowej rozpoczął już w wieku 7 lat pod Bo Kristoffersenem .W wieku 9 lat wygrał Mistrzostwa Danii, zajął pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w Helsinkach oraz wziął udział w Mistrzostwach Europy w Mannheim.

Następnie dosiadany przez Franke Sloothaaka wielokrotnie wygrywał w konkursach Grand Prix najwyższej rangi oraz Pucharach Narodów.

Już w czasie kariery sportowej cieszył się ogromnym zainteresowaniem hodowców. Cassini oprócz kariery sportowej odniósł sukces jako ojciec koni sportowych i ogierów hodowlanych.

Do najlepszych jego potomków należą: Cumano/Jos Lansink, Eurocommerce Berlin(Caspar)/Gerco Schroder, Ingmar, Candillo, Ci Ci Senior, Cancara, Carry Best czy zwycięzca Koerungu Holsztyńskiego Cassilano.

Według hodowców ogier Cassini I najlepiej łączy się z klaczami zaawansowanymi w krew. Połączenie takie znajdziemy właśnie w rodowodzie Cassilio.

Jego matka M-Heraldik jest córką pełnej krwi ogiera Heraldik . Wyhodowany na Słowacji, nie brał udziału w wyścigach natomiast startował w konkursach skoków i ujeżdżenia do klasy S włącznie. Był najczęściej używanym ogierem pełnej krwi w Niemczech. Pozostawił wiele bardzo dobrych koni sportowych i klaczy hodowlanych. Do najlepszych należą H-Ekwador-wybitny koń ujeżdżeniowy startujący pod Katarzyna Milczarek oraz Herald-uczestnik Superligi i Mistrzostw Świata w Kentucky pod Pilar Cordon z Hiszpanii, oba uznane ogiery.

Cassilo pochodzi z holsztyńskiej rodziny numer 2666 z której wywodzą się między innymi ogiery Carolus I i II, Clintissimo, Falkner i wybitny koń sportowy Cantaro/Soren v. Ronne. Co ciekawe, najbliższa rodzina żeńska Cassilio dała konie ujeżdżeniowej klasy GP.

Cassilio został zakupiony do Polski po Koerungu Związku Holsztyńskiego w Neumunster w 2008 roku. W roku 2012 Zwyciężył w finale MPMK w Łącku w kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej, gdzie za skoki otrzymał noty  8,6 i 9,2-rekordową w historii rozgrywania Mistrzostw Młodych Koni w Polsce. Jako 7-mio latek wygrał MPMK w Gajewnikach pod Markiem Wacławikiem.

Cassilio startował z powodzeniem w konkursach Grand Prix w skokach przez przeszkody pod Maksymilianem Wechtą. Od 2018 roku pełni rolę reproduktora.

Jego potomstwo cechuje szlachetny typ i doskonała technika skoku. Konie z pierwszych roczników jego przychówku w roku 2020 rozpoczęły starty w konkursach średniej rundy w skokach przez przeszkody.

Wśród nich wyróżniają się konie :

Green Light M – (Cassilio – Generacja M po Faust Z) – I m MPMK WKKW koni 4 letnich

Rosa Calia M –  (Cassilio – Rosa M po Faust Z); Amat M – (Cassilio – Rosa M po Faust Z)

Summer M (Cassilio – Soleil M po So In Love) ; Enigma – (Cassilio – Epona po Weltstein)

Koszt stanówki ogierem 2.000 zł brutto (płatne do 01.10.2021 po stwierdzeniu źrebności)

Obsługa stanówki : 300 zł

Kontakt dla osób zainteresowanych kryciem klaczy : tel 602 222 014